💎 skąd pomysł na taki biznes?

Uważam, że branża beauty ma ogromną przyszłość nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome swoich potrzeb, pragnie dbać o siebie pod każdym względem – nie tylko o swój wygląd, ale także o dobre samopoczucie. Dlatego też w moich Salonach Perfect Look Clinic postawiłam nie tylko na urodę, ale również na zdrowie. Oferuję usługi mające na celu poprawę stanu zdrowia (fizjoterapię), masaże lecznicze i przeciwbólowe, konchowanie i świecowanie uszu, stawianie baniek ogniowych, zabiegi trychologiczne oraz niebawem także podologiczne. Perfect look to wg mnie nie tylko idealny wygląd, ale w dużej mierze dobre samopoczucie i stan zdrowia, który pozwala nam na codzienne prawidłowe funkcjonowanie zarówno w życiu społecznym, jak i pracy zawodowej.

Pomysł na biznes (jak wiele rzeczy w moim życiu) był czystym przypadkiem. Siostrzenica mojej przyjaciółki otworzyła kilka miesięcy wcześniej Salon PLC pod Warszawą. Wiele słyszałam od tego momentu o zabiegach, które wykonywała oraz ich skuteczności. Zainspirowało mnie to i postanowiłam spróbować swoich sił w tym biznesie. W 2022 r. otworzyłam Salon w Gnieźnie, a następnie w 2023 r. przejęłam działające już Salony w Środzie Wielkopolskiej i we Wrześni.

💎 dlaczego franczyza?

Perfect Look Clinic to sprawdzona i prężnie rozwijająca się marka. To mnie przekonało. Poza tym dostałam gotowy pomysł na skuteczny biznes w branży beauty, a także wsparcie merytoryczne, szkoleniowe oraz marketingowe z Centrali. To bardzo pomogło mi na starcie, ponieważ branża beauty była dla mnie zupełnie czymś nowym.

💎 jak wygląda prowadzenie salonu/kilku salonów?

Z kilkunastomiesięcznego doświadczenia wiem, że łatwiej prowadzić kilka Salonów, niż jeden. Dotychczas zajmowałam się sferą edukacji (cały czas jeszcze zresztą prowadzę niepubliczne przedszkole i żłobek), która jest bardziej przewidywalna, niż branża beauty. Niemniej jednak prowadzenie Salonów to dla mnie wyzwanie każdego dnia. Wyzwanie, które daje wiele satysfakcji, samorealizację oraz codzienny kontakt z nowymi ludźmi. Przez te ostatnie kilkanaście miesięcy poznałam wielu nowych, wartościowych i ciekawych ludzi (min. artystów, sportowców, przedsiębiorców), nawiązałam współprace partnerskie, które owocują, rozwinęłam swoje umiejętności w marketingu. Mam wiele pomysłów, które moje zespoły starają się realizować i wdrażać.

Salony Perfect Look Clinic to najnowocześniejsze i sprawdzone urządzenia, najlepszej jakości kosmetyki i preparaty zabiegowe – ale podstawą sukcesu są (jak w wielu branżach) ludzie. To tak naprawdę pracownice Salonów (kosmetolożki, masażystki, fizjoterapeutki, specjalistki od marketingu, promocji i obsługi klienta) stanowią trzon tego biznesu, to z nimi klienci mają największy kontakt, to w ich ręce oddają swoje ciała, ale także i dusze dzieląc się niejednokrotnie swoimi sukcesami, problemami itp. Moje dziewczyny są nie tylko specjalistkami w swojej dziedzinie, ale także powierniczkami dla klientów. Bez nich nie byłabym w stanie samodzielnie udźwignąć tego wszystkiego.

Oczywiście nie zawsze jest kolorowo, jeśli zdarzają się problemy i porażki, zawsze mogę liczyć też na mój zespół współpracowników.

💎 informacje o Pani odczuciach i doświadczeniach

Moja przygoda z Perfect Look Clinic trwa niespełna 1,5 roku, ale przez ten czas bardzo wiele się nauczyłam. Ta praca pozwala rozwijać mi się w marketingu, działaniach promocyjnych oraz realizować własne pomysły. To dla mnie zupełna nowość, ale daje mi wiele satysfakcji.

Ponadto franczyza ze sprawdzoną i cenioną coraz bardziej marką daje szanse rozwoju. Sieć PLC Network oferuje też coraz więcej skutecznych narzędzi marketingowych. Nowością u nas jest honorowanie karty dużej rodziny, dzięki czemu możemy zaoferować klientom -15% zniżki na zabiegi i produkty marki Perfect Look Clinic. W moich Salonach w Środzie Wielkopolskiej, Wrześni i Gnieźnie klienci mogą również korzystać z zabiegów na raty 0% (bez żadnych prowizji i ukrytych opłat).

💎 plany na przyszłość

Nie wybiegam aż tak dalece w przyszłość, ale z pewnością będę nadal prowadzić Salony Perfect Look Clinic w Środzie Wielkopolskiej, Gnieźnie i we Wrześni. Jeśli nadarzy się możliwość otworzenia kolejnych w nowych lokalizacjach, poważnie podejdę do takich propozycji. Moja córka niebawem ukończy studia na kierunku dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaiu. Może zechce dołączyć do moich zespołów, dzięki czemu będę w stanie poszerzyć ofertę o profesjonalne porady dietetyczne. W połączeniu z zabiegami modelującymi sylwetkę, antycellulitowymi, anty aging, które oferują Salony – może to być strzał w przysłowiową dziesiątkę.